ГОЛОВНИЙ ПОРТАЛ » Енергетичні Новини
Реєстрація    Вхід   
 Посилання на основні інформаційні ресурси, які висвітлюють новини у сфері енергетики Минимизировать

Нижче приведено актуальні посилання на інформаційні ресурси, які формують та розповсюджують новини щодо основних подій у сфері енергетики України.

Енергетика та паливно-енергетичний комплекс в цілому  

Окремі галузі енергетики 

Електроенергетика

Атомна енергетика

 Зелена енергетика (відновлювані джерела енергії)

 


 Печать   

   Минимизировать

Розділ "Енергетичні новини" підготовлено за редакцією Першого Віце-Президента Академії Енергетики України Григорука Івана Антоновича


 Печать   

 18 квіт. 2016 р. Експорт нафти Минимизировать
    Експорт нафти з Саудівської Аравії в лютому зменшився в порівнянні з січнем майже на 300 тисяч барелів на день - з 7,835 мільйона до 7,553 мільйона барелів на добу, говориться в офіційному щомісячному звіті, наданому королівством Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК).
    При цьому, згідно зі звітом, обсяг попиту на нафтопродукти в Королівстві в лютому склав більше двох мільйонів барелів на день, в той час, як експорт переробленої нафти склав 1,55 мільйона барелів, а обсяг запасів сирої нафти досяг 305,599 мільйона барелів.
    Як наголошується в звіті, нафтопереробні заводи Саудівської Аравії щодня протягом місяця переробляли близько 2,67 мільйона барелів.
    Нафтовидобувні країни за підсумками зустрічі в катарської столиці, місті Доха, в неділю не змогли дійти згоди щодо заморозки рівня видобутку нафти.
   Наступного разу можливу заморозку видобутку обговорять на зустрічі країн ОПЕК в червні у Відні, а при досягненні ними домовленості до переговорів можуть приєднатися і нафтовидобувні держави, що не входять в організацію.
    У випущеному в суботу інтерв'ю агентству Bloomberg другий наслідний принц, міністр оборони Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман повідомив, що Королівство в даний час видобуває 10,2 мільйона барелів на добу, але може "негайно" збільшити нафтовидобуток до 11,5 мільйона барелів, а досягти виробництва "чорного золота" в 12,5 мільйона барелів на добу за 6-9 місяців.

 Печать   

 18 квіт. 2016 р. Американська нафтогазова компанія Chevron Минимизировать

    Американська нафтогазова компанія Chevron виставила на продаж блокпакет своїх газових активів в М'янмі.
За деякими даними, сума операції може скласти 1,3 мільярда доларів. Компанія володіє 28,3% в родовищах Yadana і Sein в Андаманському морі, оператором якого є французька Total.
Також у Chevron є частка в трубопровідної компанії і 99% частка в розвідувальному блоці А5 в Ракхайні.
   Середній рівень добового видобутку природного газу Chevron на території М'янми в 2015 році склав 117 мільйонів кубічних футів. Крім того, компанія також шукає покупців для своїх азіатських геотермальних енергетичних блоків на суму близько 3 мільярдів доларів.
   Продаж непрофільних активів Chevron в умовах зниження цін на нафту дозволить компанії зберегти грошовий потік.
   Представництво компанії в Каліфорнії вже працює з американським інвестиційним банком для реалізації даної угоди.Chevron, яка працює в М'янмі вже два десятиліття, відмовилася коментувати дану тему.


 Печать   

 15 квіт. 2016 р. Світові ціни на нафту Минимизировать

    Світові ціни на нафту показують слабке зростання на тлі поліпшення прогнозу Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо світового попиту на нафту, свідчать дані торгів.
    Станом на вечір четверга вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,43% - до 44,37 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,38% - до 41,92 долара за барель.
    МЕА у четвер підвищило прогноз світового попиту на нафту в 2016 році на 100 тисяч барелів на добу - до 95,9 мільйона барелів на добу.
Колишній прогноз по попиту становив 95,8 мільйона барелів на добу.Разом з тим агентство відзначило, що ефект від можливого угоди в Досі по заморожуванню видобутку нафти буде обмеженим.
Це заява стримує зростання нафтових котирувань. "Я думаю, що ринок знаходиться в очікуванні зустрічі в Досі", - сказав директор відділу енергетичної стратегії RBC Capital Markets в Нью-Йорку Майкл Тран (Michael Tran).
Тиск на вартість "чорного золота" роблять і дані щодо комерційних запасів у США, які за минулий тиждень знову зросли - на 6,6 мільйона барелів, до 536,5 мільйона барелів.
    Зростання виявився значно вищим за прогнози аналітиків, які очікували збільшення запасів лише на 1,850 мільйона барелів - до 531,75 мільйона барелів.


 Печать   

 15 квіт. 2016 р. Енергетичний міст "Азербайджан-Грузія-Туреччина" Минимизировать

      В даний час продовжуються роботи по створенню енергетичного мосту "Азербайджан-Грузія-Туреччина", який відкриває великі перспективи з точки зору експорту виробленої в країні електроенергії, - міністр енергетики Азербайджану Натиг Алієв.
     За останні 10 років в країні були введені в дію нові електростанції, що працюють за сучасними технологіями, і потужність генерації електроенергетичної системи Азербайджану досягла 7149 мегават. До 2003-2004 років із-за застарілих електростанцій і ліній електропередачі в Азербайджані мали місце проблеми з енергозабезпеченням населення. Однак потім, завдяки оновленню існуючої інфраструктури та будівництва нових електростанцій, Азербайджан не тільки зумів покрити внутрішній попит, але й почав експортувати електроенергію. З цієї точки зору енергоміст "Азербайджан-Грузія-Туреччина" має великі перспективи, і роботи за проектом тривають".
    У 2015 році в Азербайджані було вироблено понад 22,5 мільярда кіловат/годин електроенергії проти близько 22,7 мільярда кіловат/годин, вироблених в 2014 році. Потужність генерації електроенергетичної системи Азербайджану за останні п'ять років зросла на 30 відсотків.В даний час цей показник становить 7149 мегават, що дозволяє щорічно виробляти близько 24 мільярдів кіловат/годин електроенергії. Це дає можливість країні щорічно експортувати 2,1 мільярда кіловат/годин електроенергії.


 Печать   

 13 квіт. 2016 р. Видобуток нафти в Азербайджані Минимизировать

      Управління з енергетичної інформації міністерства енергетики США (EIA) залишило прогнози видобутку нафти в Азербайджані без змін, тобто на рівні 0,81 мільйона барелів на добу в 2016 році, 0,8 мільйона барелів на добу - у 2017 році (проти 0,86 мільйона барелів на добу в 2015 році). Згідно з прогнозами, опублікованими в березневому короткостроковому огляді енергетичного ринку EIA, в першому і другому кварталах 2016 року видобуток нафти в країні складе 0,8 мільйона барелів на добу, у третьому кварталі - 0,81 мільйона барелів на добу, в четвертому - 0,84 мільйона барелів на добу.
      Найменший рівень видобутку нафти в Азербайджані EIA очікує в четвертому кварталі 2017 року - 0,78 мільйона барелів на добу. В першому кварталі майбутнього року EIA прогнозує видобуток на рівні 0,83 мільйона барелів на добу, у другому кварталі - 0,81 мільйона, у третьому кварталі - 0,79 мільйона барелів на добу. Основний обсяг нафти, що видобувається в Азербайджані, припадає на блок морських родовищ "Азері-Чираг-Гюнешлі". На цій площі видобувається легка нафта сорту Azeri Light.
      За даними BP, доведені запаси нафти в Азербайджані на початок 2015 року становили сім мільярдів барелів.Компанія BP разом зі своїми партнерами по розробці нафтогазових родовищ "Азері-Чираг-Гюнешлі" і "Шах Деніз" за період більш ніж 20-річної діяльності в Азербайджані вклала в країну інвестицій на суму понад 58 мільярдів доларів, - регіональний президент BP з Азербайджану, Грузії і Туреччини Гордон Біррелл.
      За більш ніж 20 років діяльності в країні ми і наші партнери успішно вклали понад 58 мільярдів доларів інвестицій, з яких 16 мільярдів вкладені місцевими компаніями. Цього вдалося досягти за рахунок позитивної середовища, створеної угодами типу PSA", - сказав Біррелл.
BP в Азербайджані є оператором розробки блоку морських нафтогазових родовищ "Азері-Чираг-Гюнешлі" і газоконденсатного родовища "Шах Деніз", в рамках другої стадії розробки якого планується поставляти газ в Європу. Також компанія є учасником таких трубопровідних проектів, як нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан і Південнокавказький газопровід.
      За даними Державного комітету зі статистики Азербайджану, в 2015 році в країні було видобуто 41,69 мільйона тонн нафти і газового конденсату, що на 0,8 відсотка менше, ніж роком раніше.


 Печать   

 Text/HTML Минимизировать
Проведите курсором здесь, а затем нажмите на панель для редактирования содержимого

 Печать   

 Новини Минимизировать

 Печать   

© Copyright LIS Сompany ltd.
Реєстрація  Вхід